• + 421 32 743 0155

Svetlíky s presklením na báze polykarbonátov (napr. MAKROLON, MARLON, BAKLO, …) na oceľových alebo hliníkových konštrukciách. Továrenské svetlíky obvykle pásové oblúkové s el. otváraním vetracích krídiel so samozatváraním pomocou čidiel (za nepriaznivého počasia).

Vetracie krídla môžu byť aj v prevedení RWA + RWG – teda ako požiarne klapky napojené na EPS a dymové, tepelné čidlá s pneumatickými rozvodmi CO2.

Shedové svetlíky majú osvetľovaciu plochu orientovanú na jednu svetovú stranu (najlepšie severnú). Veľká plocha zasklenia umožňuje dosiahnutie vysokých hodnôt činiteľa dennej osvetlenosti, výhodný pomer jasov a kontrastov.

Bodové svetlíky určené pre inštaláciu na ploché strechy alebo na strechy s miernym sklonom. Vedľa hlavnej funkcie optimálneho presvetlenia  vnútorných priestorov strechou, môže po zabudovaní otváracieho zariadenia slúžiť ako prirodzený vetracie prvok s nízkymi nákladmiBodové strešné svetlíky sú určené do všetkých typov stavieb k stropnému presvetleniu priestorov. Bodové svetlíky môžu byť z PVC, AL, alebo PZ podstavcami v typizovaných rozmerových radoch. Všetky typy bodových svetlíkov možno dodávať ako vetracie (otváracie). Prevedenie obsahuje rám z pevného profilu, na ktorom je upevnená kopula, nerezové pánty a otvárací mechanizmus.